Vítám vás na stránce mého osobního blogu. Pokud nevíte, co to blog je, pak vězte, že je to něco jako internetový deník. Pokud naleznete v článcích nějaké chyby (pravopisné i faktické), pošlete mi upozornění na můj email liborse@mechenice.net.
Pozn.: Články do 24. ledna 2006 byly z blogu přeneseny do sekce Články a příspěvky.

2006-07-23: Můj svátek, prázdniny, vedra, hašteření o moc a bodový systém

To se povedlo, zrovna dnes mám svátek a konečně jsem se po dlouhé době odhodlal pokračovat v blogu. Holt maturita a následné zkoušky na VŠ mě dost zaměstnaly. Když jsem pak už měl konečně víc času, přišly prázdniny a hlavně nádherné počasí. Vyrazil jsem do přírody a hlavně k vodě (což asi udělá skoro každý rozumný člověk). Je opravdu moc pěkně, ale jak pro koho - ty vedra už unavují i mne. I u nás v údolí, kde máme normálně v bazénu 19 stupňů Celsia, máme teď skoro 24. Fakt lituji vás všechny, co bydlíte například v panelácích bez klimatizace, na které praží slunce a podobně. Jedna paní prý chodí spát do své vany, protože jedině tam se to prý u nich dá snést.

Všechno se mi teď zdá nějaké otupělé. I ta politika nějak zpomalila, či se spíše skoro zastavila. Patové situace se asi jen tak nezbavíme, takže mě politické dění už vůbec nezajímá. Je to prostě jedna velká fraška. Svého favorita mám, ale nerad bych tento web nějak politizoval. Moc mě však mrzí, že politika je nyní spíše boj o moc (a bylo to někdy jinak??) a nikdo nepřemýšlí, co schvaluje za zákony. Každá strana může mít také dobrý nápad, ale kvůli nesmyslnému politickému hašteření ho všichni odsoudí. Je mi z toho špatně. Navíc - kdo jde dnes do politiky, má víceméně jistotu, že se znemožní, takže o politické místo nemůže stát žádný rozumně smýšlející člověk. Je to ale smutné a já doufám, že se to časem změní k lepšímu.

A co říkáte na nový bodový systém v praxi? Osobně zástávám názor, že to byl krok správným směrem. Samozřejmě se tento systém zpočátku nemůže obejít bez různých komplikací, ale přijde mi, že je to dobrý bič na nepoctivé řidiče. Je fakt, že je zde i otázka uplácení. Té se však tolik neobávám, protože bohatší lidé neradi dávají peníze za věci, za které by nemuseli platit (nic ve zlém, mám to ověřeno). Také hodně bude záležet na podplatitelnosti policistů, nechme se tedy překvapit. Osobně jsem zatím poznal spíše klady systému - nedávno jsme s tátou po roce vyrazili na Vltavu a velmi nám udělalo radost, že se od silnice na břehu neozýval takový hluk jako dříve - všichni jezdili krásně pomalu a především disciplinovaně. Kéž by to tak vydrželo. Doufám, že se bodový systém ještě trochu přitvrdí (a upraví), protože kultura našich řidičů je ve světě velmi nechvalně proslulá - např. aby byla postihována body i jízda těsně za autem bez dodržené přiměřené vzdálenosti apod. Naopak by se také měly některé postihy zmírnit, ale to už nechám na odbornících. Můj táta třeba řidičský průkaz má a nový bodový systém si nemůže vynachválit. Myslím si, že je to Armagedon především pro rychle jezdící hulváty.

Jinak vám přeji krásně prožité léto (pro někoho i prázdniny) a hodně úspěchů. Také doufám, že sem nyní budu přispívat častěji.

2006-02-25: ZOH, Česká miss a zase to počasí

Co říkáte na zimní olympijské hry v Turíně? Musím říci, že jsem už ani nečekal, že Katka Neumannová vyhraje zlatou medaili. Už takto jsem byl nadšený z jejích dosavadních výkonů. Jaké pak bylo mé překvapení, když opravdu zlatou medaili získala. Měl jsem z toho moc velkou radost a hrozně jí to přeji! Rovněž jsem se zaradoval nad vítězstvím Lukáše Bauera, který získal stříbrnou medaili. Naši hokejisté sice na zlato nedosáhli, ale buďme rádi za bronz, který potěší také. Nemůžeme jen vyhrávat, že? Navíc ta zranění důležitých hráčů našemu týmu zrovna neprospěla, takže většinou tým dělal, co mohl. Ale mohli více  . A nakonec jsem si nechal rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou – v jejím věku již sahat po medaili, to je přeci velký úspěch. Myslím, že na příští olympiádě má zlato zaručeno...

Nemohu také vynechat nedávné finále soutěže Česká miss, kde se novou Českou miss stala Renata Langmannová. Moje favoritka sice nevyhrála, ale Renata byla společně s dalšími výherkyněmi moc pěkná.

A co počasí? Je to hrůza, chvíli se už zdálo, že mrazy konečně poleví a začínalo být teplo. Jenže ouha, zase přituhuje a koukám, že spoustu lidí v okolí má zlomenou ruku či nohu. Osobně mi to párkrát také dost blbě uklouzlo, tak DÁVEJTE POZOR  .

2006-02-05: Windows, Linux, politika a počasí...

Taky se vám někdy stane, že vaše Windows jsou tak pomalé, že je přeinstalujete? Já jsem to udělal a ze začátku to vypadalo nadějně. Nyní po pár dnech zjišťuji, že po instalaci tolik potřebného antiviru, firewallu a dalších bezpečnostních programů se můj notebook opět zpomalil. Přeci jen se nyní chová lépe, takže reinstalace se snad vyplatila. Člověk je alespoň donucen si udělat v počítači pořádek. Problémy s Windows mě neustále nutí myslet na úplný přechod ke kvalitnímu systému Linux. Na svém počítači ho mám a úspěšně s ním občas pracuji. Mrzí mě však většinou krkolomná instalace programů a také to, že se samy nepřidávají do hlavního menu. Avšak abych jen nehanil, při instalaci Firefoxu jsem nenarazil na žádné problémy. Totéž by mělo platit i u ostatních produktů od Mozilly.

A co politika? Nepřipadá vám, že jsou politici až tak trochu směšní? Jelikož je předvolební období, jsme často svědky různých skandálů a machinací. Ale cožpak se tyto události dějí jen dnes, před volbami? Můžu se s kýmkoliv vsadit, že za nějakou dobu po volbách nikdo ani nepípne o nějakých problémech a konflikty vyplují na povrch až zase před dalšími volbami. Zamysleme se trochu, neměla by být politika o něčem jiném? Politici by měli řešit problémy, ale ne je vytvářet. S tím souvisí také dávka jisté tolerance k ostatním stranám, což většina dnešních „vládců“ nedodržuje. Co také nepochopím, jsou zvyšující se preference komunistů. Copak nám už takto dost nezničili naše životy? Dalších „40. trpkých let“ nehodlám prožívat. Nyní jsou politické problémy, ale copak je komunisté vyřeší? Nyní se tváří, že udělají velké reformy. Jenže po deseti letech zde bude stejný stav jako před sametovou revolucí – bída, cenzura a pár zbohatlých funkcionářů, kteří nebudou mít zájem cokoliv dělat pro naši republiku. Opravdu, povídání na dlouho.

Evropská unie má sice občas potíže, avšak Evropa potřebuje jakousi centralizaci. Je však otázka, jaká centralizace to bude. Evropané nesmí dovolit chybu typu „SSSR“, ale spíše se řídit jako USA, neboť tam je ekonomika zcela jiná a většinou stabilní. Problémem je však nafta, a proto mě nyní velmi potěšilo prohlášení prezidenta Bushe, který vyzval k šetření s ropou a nacházení nových zdrojů. Proč bychom měli být závislí na látce, která tu za sto let nebude? A co potom, skončí civilizace? Ne, ale již dnes na tuto dobu musíme myslet a nacházet nové energetické zdroje.

Sníh nám zase napadl. Pokud máte auto, používáte zimní gumy? Docela se vyplatí. Docela je mi špatně, pokud vidím ty nehody, které způsobili řidiči s letními gumami. Osobně mám zkušenost, že pod čerstvě napadlým sněhem se skrývá led, který pěkně klouže – vyplatí se chodit opatrně  . Mnoho žáků a studentů má po vysvědčení prázdniny a tak jim ten sníh určitě udělá radost. Tak běžte ven a užívejte si přírody. Ale pozor na omrzliny  .

2006-01-25: Blog na podruhé?

Jistě víte, že na svých stránkách blog píši už déle. Avšak uznal jsem, že dosavadní články jsou na blog trošku dlouhé a zaslouží si být v jiné sekci. Tudíž sem budu psát spíše kratší texty, ale zato aktuálnější a častěji. V blogu budu reagovat na aktuální situaci a další věci, které budou něčím zajímavé...

Valid HTML 4.01!


 
Můj blog
 Verze 4.30


Další stránky: 1 2 3 4 5 6

Přihlášení
RSS