Vítám vás na stránce mého osobního blogu. Pokud nevíte, co to blog je, pak vězte, že je to něco jako internetový deník. Pokud naleznete v článcích nějaké chyby (pravopisné i faktické), pošlete mi upozornění na můj email liborse@mechenice.net.
Pozn.: Články do 24. ledna 2006 byly z blogu přeneseny do sekce Články a příspěvky.

2009-01-15: T-Mobile G1 již brzy

Odpoledne jsem si v Opeře mini přes mobil prohlížel stránky operátora T-Mobile, abych pratetě ukázal nějaký mobil, který by jí mohl vyhovovat. Přitom jsem si čistě náhodou všiml zmínky o mobilním přístroji T-Mobile G1. Doma jsem si stránky otevřel a našel krásnou prezentaci nově připravovaného telefonu v češtině. Zdá se, že český T-Mobile to s Androidem myslí opravdu vážně a konečně začne prodávat telefon s tímto zajímavým operačním systémem, který má základ v linuxu. Osobně již využívám mnoho služeb Google (e-mail, mapy, vyhledávání, fotoalba, atd.) už se svým Sony Ericssonem K790i a tak propojení se službami Google jedině vítám. Krom toho se do telefonu dá nahrát mnoho aplikací. Každopádně si pohrávám s myšlenkou také něco zkusit, ač není Java jazykem, který běžně používám. Zlý jazykové tvrdí, že se používáním tohoto OS ztratí bezpečnost dat, ale já naopak kvituji myšlenku, že má data budou defakto zálohována na internetu. Už teď využívám podobnou službu. Stejnak mé informace nejsou nijak tajné. Krom toho mě napadá myšlenka - jsou má data lépe chráněna na serverech Google (který sídlí v Americe a má pramalý zájem mi kazit třeba podnikání) a nebo je mít třeba v případě emailu na Seznam.cz? Od odpůrců Androidu mi to přijde jako mírná schizofrenie. Ano, data je třeba chránit, ale já prostě tak nějak počítám, že telefon mohu ztratit a tak tam nenosím žádná tajná data a pokud ano, šifruji je svým osobitým stylem.  A když už jsme u té bezpečnosti, zrovna nejméně bych důvěřoval serveru svého zaměstnavatele, který, mám dojem, může má data skvěle využít.  Takže všude si něco najdeme. Já jsem jednoznačně pro vyšší bezpečnost mých dat - mít je uložená na webu a tak o ně nepřijít při ztrátě mobilu, kdy je stejně každý může přečíst.

2009-01-14: invoice4microsoft.com

Zas po nějaké době jsem se dostal k blogu. Nemám teď zrovna mnoho času, ale kdo ho taky má, že. Každopádně bych se s vámi rád podělil o zajímavé stránky, které jsem našel při brouzdání internetem. Jedná se o projekt Invoice4microsoft.com. Jedná se defakto o fakturu společnosti Microsoft za hodiny strávené nad optimalizací stránek pro Internet Eplorer. Každý tam může zanést svou "položku" a myslím, že je to docela dobrá forma protestu proti praktikám tvůrce tohoto prohlížeče, který se standardům vyhýbá tak často, až si říkám, jestli vůbec má cenu optimalizovat  . Škoda jen, že faktura není průběžně splácena (je jen fiktivní). IE 7 je sice už o něco lepší, ale stále mi přijde lepší používat Mozilla Firefox či Operu (kterou mimochodem velmi rád používám na svém telefonu). Jsem zvědav, co nám přinese IE 8, ale zaslechl jsem cosi, že zas MS sáhl po svých "vychytávkách" a tak se můžeme těšit na novou nekompatibilitu. Skvělé. Také říkáte WOW?

2008-12-07: Nadcházející vánoce, jedna zajímavá čokoláda a nové verze mobilních aplikací

Taky se už těšíte na Vánoce? Ne, opravdu to ode mne není pokus o vtip. V poslední době slyším některé lidi mluvit o tom, že jsou to svátky stresu, povinného pečení cukroví či shánění dárků. Někteří dokonce mluví o tom, že by byli raději, kdyby žádné svátky nebyly. Ano, já je chápu, ale řekl bych to jinak - jaké si svátky uděláme, takové je máme. Vánoce mají být svátky klidu a míru a vůbec pohody všeobecně, rozhodně není jejich cílem neustále péci cukroví, v obchodních domech na poslední chvíli shánět dárky nebo prostě šílet, jak to nezvládáme. Třeba dárky kupujeme proto, abychom udělali radost svým bližním a ne abychom šíleli den před Štědrým dnem, že ještě nemáme dárky. Já zastávám to, že dárky by se měly kupovat s předstihem, a to, že nemusí být za každou cenu drahé. Člověk se tak vyhne frontám a většinou i stresu. Když na dárek nemám, kdo mi brání, abych něco vyrobil sám? Skutečný dárek má vyjadřovat lásku a ne nějakou povinnost. Pokud to tak necítíte, tak raději žádné dárky nikomu nedávejte. Podobné je to i s cukrovím. Pečeme ho (i když především ženy) proto, abychom udělali radost opět svým bližním. Vy nemáte radost, když váš dárek potěší či cukroví zachutná? Vždyť to je ten nejkrásnější pocit. Už proto jsou Vánoce krásné a já vám všem přeji, abyste nadcházející svátky prožili v míru a klidu a prostě aby se vám vydařily jako nikdy předtím.

Když už jsme u svátků, tak předevčírem chodil Mikuláš. K nám sice už nezavítal (v rodině už nejsou malé děti), ale přesto jsme si udělali radost množstvím sladkostí. A proč vám o tom vůbec píšu. Jistě ne kvůli tomu, že mě trochu z toho sladkého bolí zuby  , ale proto, že jsem poprvé v životě ochutnal jednu čokoládu s příchutí čili papriček. Byla to totiž na mě past. Vzal jsem si kus do pusy a říkám si, že je docela dobrá, po malé chvilce však začala čokoládka trochu pálit. No dobrá, řekl jsem si, je asi trochu starší či co a má divnou chuť, pak to ale začalo pálit více a došlo mi, že to asi nebude obyčejná pochutina. Ostatní to už věděli a měli jste vidět jejich pohledy s radostí, že mě takhle dostali. Jinak pokud se někdo s takovou čokoládou setkáte, tak doporučuji ji spíše cucat než rozkousat, pak to chutná úplně jinak, trochu lépe. Kousat ji už nebudu, je mi z toho blbě.

A ještě bych rád odbočil do trochu jiné oblasti. Jelikož rád používám na mobilu mobilní aplikace v javě a to ještě v kombinaci s internetovým spojením, potěšily mě nové verze Opery Mini, klienta Gmailu a Google map. Na internetu je toho jistě mraky, takže to zkrátím. U nového klienta Gmailu mě zaujala především nová podpora češtiny a zásadní zvýšení rychlosti. Už opravdu mohu říci, že mám přístup k mailu odkudkoliv a kvalitně. Jen by byla fajn možnost nahrávat i soubory jako přílohu. Rychlost načítání se zvýšila i u Google map (a to o dost na mém SE K790i) a z dalších novinek mě zaujala podpora StreetView, což je technologie Google, která vám umožní nahlédnout do ulic vybraných měst tak, že se můžete jakoby rozhlížet. Ostatně, o něco podobného se snažím na http://www.mechenice.net/, kde mám dokonce i jeden "rozhlížecí bod". Momentálně ten projekt ale mírně stojí. Do budoucna však počítám s jeho rozšiřováním a zlepšováním. Abych nezapomněl na Operu mini, tak v té mě asi zaujaly nové vzhledy, ale to jen z praktického hlediska. Kamarád mi říkal, že se i rapidně zrychlila, u mě bohužel jen minimálně. Přesto ji považuji za skvělou aplikaci pro mobily, která se snaží o kvalitnější internet i na mobilech...

2008-11-07: Podzimní splín

Asi si mnozí z vás všimli, že přichází podzim. Tož to já také a s podzimem přišla i blbá nálada. No, jenže jak proti ní bojovat? Asi by to člověk neměl vzdávat hned. Já si třeba zkouším zlepšit náladu dobrou hudbou či pohledem na podzimně zbarvené údolí. Musím ale podotknout, že když jsem dnes jel potemnělou Prahou na 15:45 na dvouhodinovku do školy, tak ani hudba nepomohla  . Nepomohlo ani nové rádio SPIN, které jsem si poslední dobou dost oblíbil (dobře se při něm programuje). Ale myslím, že na náladu dost pomohou přátelé, včera jsem byl na jednom malém srazíku s 2 kamarády a měl jsem náladu přímo skvělou, tak to vyzkoušejte taky. Jo a jestli mi už někdo dlouho chtěl napsat, ale bál se, že se už moc dlouho neozval, tak neváhejte a napište mi.

2008-10-09: T-Mobile G1 - splní se mi můj sen o pořádném linuxu na mobilu?

Asi jste si už všimli, že jsem velký fanda do linuxu. Prostě mi vyhovuje a mohu si s ním dostatečně hrát, ale hlavně mi odpadly problémy s viry, modré obrazovky a jiné jobovky. Ale o tom tu nechci psát. Docela mě zaujal nový telefon T-Mobile G1, který jako jeden z prvních používá linuxovou distribuci s názvem Android, na jejímž vývoji se podílí i gigant Google. Jelikož jeho služeb již několik měsíců využívám a taky jsem spokojen s jejich mobilními verzemi, a navíc mám již zmiňovaného mobilního operátora, tohle spojení se mi opravdu líbí. K tomu ještě nižší cena a lepší podpora internetu... Hodně o tomto mobilním přístroji uvažuji a proto jsem napsal na naší českou pobočku T-Mobile a dostal jsem tuto, pro mě velmi povzbudivou odpověď:

Vazena pani, Vazeny pane,

zasilame Vam odpoved na e-mailovou zpravu ze dne 8. rijna 2008.

Pristroj T-Mobile G1 bude dle dostupnych informaci prodavan postupne ve vsech, kde T-Mobile pusobi. V Ceske republice a okolnich statech se ma, dle predbeznych informaci, dostat do prodeje v prvnim ctvrtleti roku 2009.

Zda bude zrizena specialni stranka, tak jako to bylo pred uvedenim iPhone Vam zatim nemuzeme slibit. Proto jsme predali podnet na prislusne oddeleni. Pokud zrizena bude, jiste na ni najdete odkaz z nasich internetovych stranek.

Valid HTML 4.01!


 
Můj blog
 Verze 4.30


Další stránky: 1 2 3 4 5 6

Přihlášení
RSS